We kindly inform that our company no longer deals with the sale of machine parts. The site is under reconstruction, please visit the contact tab. Thank you!

Targi CeBIT 2011 w Hanowerze zakończone


CeBIT to największe targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii jakie odbywają się w Europie.

Ponad 4200 firm z ponad 70 krajów wzięło udział w targach CeBIT 2011, w tym wiele firm, które wróciły po kilku letniej przerwie takich jak: Oracle, HP, Xerox, Canon, Epson i Siemens Enterprise Communications. Firmy zaprezentowały swoje najnowsze osiągnięcia, począwszy od szybkich LTE (Long Term Evolution) i aplikacji do najnowszych smartfonów i komputerów typu tablet. Wielu z wystawców planuje wrócić na targi w 2012 r. i już rezerwowało miejsce na przyszłoroczne targi.

Motto tegorocznej edycji CeBITu brzmiało: The power of creativity and innovation! Impreza jak co roku łączyła międzynarodowe targi sprzętu elektronicznego, telekomunikacyjnego i oprogramowania z wykładami i wydarzeniami o charakterze biznesowym. egoroczna edycja CeBITu skupiała się wokół modnych ostatnio tematów, czyli technologii prezentowania obrazów trójwymiarowych i chmur obliczeniowych. Ponadto w tym roku specjalne miejsce zostało zarezerwowane dla technologii i systemów wspomagających zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

Z polskich firm najbardziej imponujące stoisko miał Comarch jeśli zaś chodzi o polskie oficjalne stanowisko to wystawiało się Ministerstwo Gospodarki wraz z wybranymi województwami w pięknych czerowno-białych barwach. Serwowano krówki ciągutki a dla bardziej wnikliwych, którzy zajrzeli do środka były smaczne przekąski w barze.

Jedną z gwiazd targów CeBIT w Hanowerze był RoboThespian – rozrykowy robot z Wielkiej Brytanii, który “bardzo nie lubi odkurzać”. Świetnie bawi się za to na scenie. Lubi piosenkę “Singing in the Rain” i chętnie naśladuje “C3PO” z sagi Star Wars lub tytułowego bohatera filmu “Robocop”.
Firma z siedzibą w małym angielskim mieście Penryn w Konrwalii, zainstalowała już 20 robotów w ośrodkach naukowych na całym świecie. Jednego, do swojego Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, wzięła nawet agencja NASA.

CONTACT

DAMATIC s.c.
ul. Kościuszki 49
44-351 Turza Śląska
Poland
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

We offer a wide range of machine parts such as gears, trapezoidal screws, racks, sprockets, gears, pulleys, belts, pulleys, chains, belts, gears, etc. We also have a wide range of range of aluminum profiles and accessories - such as : hinges, handles, fasteners, components. The scope of the automation of production, we can offer complete turnkey production plants based on industrial robots, conveyors, assembly stations, palletizing robots.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce