We kindly inform that our company no longer deals with the sale of machine parts. The site is under reconstruction, please visit the contact tab. Thank you!

Niemiecki wynalazca buduje działającą replikę WALL-E


Pasja czy organiczna niechęć do sprzątania? Nie wiadomo co kieruje autorem tego projektu, ale efekt 5 lat pracy robi wrażenie. Zobacz jak powstaje działająca replika filmowego robota.

Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący E-klasy (w skrócie WALL-E) to marzenie każdego, kto choć raz musiał sprzątać mieszkanie po imprezie. Pewien niemiecki konstruktor najwidoczniej miał podobne zmartwienie i postanowił skonstruować własnego robota sprzątającego. Co prawda na razie nie potrafi zbierać puszek po piwie, ale ma całkiem spore możliwości jak na amatorski projekt.

Konstruktor robota pochodzi z Kolonii i ukrywa się pod nickiem Thechoozen. Na jednym z forów internetowych dokumentuje budowę swojego WALL-E. Pierwsze co rzuca się w oczy to starannie dopracowana obudowa zrobiona z blachy. Oczami robota są dwie kamery, pozwalające na filmowanie otoczenia w 3D.

Pod maską znajduje się mały komputer, działający na platformie Arduino i moduł zdalnego sterowania. Ramiona i gąsienice posiadają serwomechanizmy, podobne do tych, które stosuje się w modelach sterowanych radiem. Jako wyświetlacz zewnętrzny służy telefon HTC Magician.

wall-e-2

Thechoozen rozpoczął prace nad WALL-E 5 lat temu i sam przyznaje, że projekt nie jest jeszcze gotowy. Na tej stronie możecie zobaczyć zdjęcia, dokumentujące kolejne etapy powstawania robota, a na filmie poniżej działającego WALL-E.

Źródło: gadzetomania.pl
Autor: Maciek Kurek

CONTACT

DAMATIC s.c.
ul. Kościuszki 49
44-351 Turza Śląska
Poland
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

We offer a wide range of machine parts such as gears, trapezoidal screws, racks, sprockets, gears, pulleys, belts, pulleys, chains, belts, gears, etc. We also have a wide range of range of aluminum profiles and accessories - such as : hinges, handles, fasteners, components. The scope of the automation of production, we can offer complete turnkey production plants based on industrial robots, conveyors, assembly stations, palletizing robots.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce