We kindly inform that our company no longer deals with the sale of machine parts. The site is under reconstruction, please visit the contact tab. Thank you!

Zestaw edukacyjny KUKA – oferta dla sektora edukacji


KUKA Roboter, numer jeden na europejskim rynku robotów przemysłowych, stworzył specjalną ofertę dla sektora edukacyjnego – idea jest taka, by politechniki, uniwersytety czy szkoły miały dostęp do najnowszych technologii z dziedziny robotyki.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy przemysł bez robotów. Obserwowany przez nas ciągły wzrost liczby robotów w przemyśle wymaga wykwalifikowanych pracowników, posiadających przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu robotyki. Dlatego też KUKA zgodnie z hasłem „Nauczanie przez Robienie” stawia na praktyczne wprowadzenie w zagadnienia związane z robotyką już na wczesnym etapie – w środowisku nieprodukcyjnym.

Celem naszych działań jest ciągłe budowanie i wzrost know-how dotyczącego robotów, przełamywanie strachu przed nowymi, nieznanymi technologiami – poprzez m.in. zaznajomienie się przez studentów / uczniów z obsługą robotów, a docelowo wytworzenie wręcz entuzjazmu w stosunku do robotyki.

Mając świadomość, że w wielu placówkach oświatowych robotyka to tylko zagadnienia teoretyczne, KUKA chce wspierać nauczycieli / wykładowców, dostarczając materiały dydaktyczne opracowane na podstawie naszych doświadczeń podczas szkoleń prowadzonych w ramach programu “KUKA College”.

KUKA_EDU_Kuka_College

Zawartość Zestawu Edukacyjnego KUKA przeznaczonego do praktycznej nauki w szkołach, politechnikach i na uniwersytetach to:

.: Robot KR 6 R900 sixx AGILUS,
.: Kontroler robota KR C4 compact oraz dotykowy SmartPAD,
.: Oprogramowanie do symulacji KUKA.SIM Pro – licencja serwerowa na 10 stanowisk,
.: Oprogramowanie KUKA.OfficeLite – licencja serwerowa na 10 stanowisk,
.: Zestaw szkoleniowy “EDU” – materiały szkoleniowe,
.: Zestaw dedykowanych szkoleń dla nauczycieli i wykładowców.

KUKA-EDU
Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje – na życzenie, również w preferencyjnych cenach, dostarczymy oprogramowanie rozszerzające funkcje podstawowe – takie jak: KUKA.UserTech, KUKA.GripperTech, KUKA.CNC, KUKA.PLC mxA, KUKA.HMI, KUKA eXtendedMotion, VisionTech, itd.


Korzyści Zestawu Edukacyjnego KUKA

1. Zestaw podstawowy składający się z robota i kontrolera.

.: mały, kompaktowy, lekki (52 kg) robot jest programowany w taki sam sposób, jak wszystkie roboty przemysłowe KUKA (od 6 do 1300 kg udźwigu),
.: praktyczne nauczanie profesjonalnego i bezpiecznego korzystania z robota, jak również szkolenie z zakresu programowania,
.: elastyczny zestaw dla realizacji indywidualnych ustawień. Peryferia (cela, narzędzia, itp.) mogą być dostosowywane przez użytkownika,
.: na dalszym etapie rozbudowy możliwe są zindywidualizowane ustawienia dla testów laboratoryjnych,
.: innowacyjny kontroler KR C4 compact zasilany jest napięciem 230V i cechuje się bardzo małym zapotrzebowaniem na energię,
.: niskie koszty serwisowe – silniki i przekładnie nie wymagające wymiany smaru (smarowanie na cały okres eksploatacji).

KUKA_EDU_Zestaw-Edukacyjny
KR AGILUS, dedykowany kontroler KR C4 compact oraz dotykowy smartPAD

Robot KR 6 R900 sixx (KR AGILUS) – podstawowe dane

KUKA_EDU_Agilus

2. Oprogramowanie symulacyjne KUKA.SIM Pro i KUKA.OfficeLite – licencja serwerowa na 10 stanowisk

.: oprogramowanie do symulacji 3D dla inżynierii, projektowania i kontroli kompletnych stanowisk zrobotyzowanych bezpośrednio na PC,
.: programowanie stanowisk zrobotyzowanych offline. Odpowiednie szczególnie dla przyszłych wykwalifikowanych pracowników z zakresu inżynierii, projektowania i planowania,
.: kombinacja narzędzia inżynierskiego i prawdziwego robota umożliwia edukację bliską rzeczywistości, począwszy od fazy projektowania zrobotyzowanych stanowisk do ich wykonywania i wprowadzania na produkcję.

KUKA_EDU_Oprogramowanie_KUKA

KUKA.SIM Pro – to idealne narzędzie do opracowywania koncepcji systemu. Różne układy, koncepcje i zadania robotów można szybko i w prosty sposób zasymulować i porównać, korzystając z bogatej biblioteki rozwiązań, uwzględniającej oprócz robotów także chwytaki, przenośniki, ogrodzenia ochronne i wiele wiele innych elementów. W widoku 3D możliwe jest proste i przejrzyste rozpoznanie kolizji, testy osiągalności oraz wizualizacja ruchu robotów. Umożliwia ono również przedstawianie w czasie rzeczywistym przebiegu ruchu oraz ocenianie go pod kątem czasu taktu.

KUKA.OfficeLite – posiada te same cechy, co oprogramowanie systemowe KUKA, pracujące w układzie sterowania robota. Za jego pomocą można tworzyć i optymalizować offline na komputerze programy dla robotów KUKA. Gotowe programy można następnie przenieść z systemu programowania KUKA.OfficeLite do robota. Dzięki temu nowe programy robotów od razu są programami produkcyjnymi.

3. Materiały szkoleniowe KUKA

.: znormalizowane materiały dla nauczycieli opracowane na podstawie najwyższej jakości materiałów szkoleniowych “KUKA College”,
.: nauczyciele nie muszą tworzyć własnych materiałów, mogą korzystać ze sprawdzonych materiałów szkoleniowych KUKA,
.: cyfrowa prezentacja dla nauczycieli i cyfrowe kopie dla studentów.

KUKA_EDU_szkolenia

4. KUKA College prowadzi szkolenia dla nauczycieli

Tylko dobrze przygotowani i wykształceni instruktorzy mogą przekazywać wiedzę skutecznie. Tak więc nauczyciele i instruktorzy będą szkoleni poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych w college’u KUKA w polskim oddziale KUKA Roboter w Katowicach.

KUKA_EDU_Kuka_College2

Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Daimler AG i ponad setka innych zadowolonych użytkowników robota KR AGILUS w niecałe pół roku od premiery! Ty również dołącz do najlepszych!

Zestaw edukacyjny KUKA to korzyści dla studentów i wykładowców!

Jesteś zainteresowany zestawem edukacyjnym KUKA? Skontaktuj się:

Janusz Jakieła
KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
ul. Porcelanowa 10, 40-246 Katowice
kom. 725 01 44 55
tel. 327 30 32 14 w.104
JanuszJakiela@kuka-roboter.de
www.kukarobotics.pl


KUKA Roboter GmbH, z główną siedzibą w Augsburgu, jest spółką akcyjną, która posiada wiele oddziałów na całym świecie. Jest jednym z największych dostawców robotów przemysłowych. Głównymi dziedzinami działalności jest rozwój, produkcja i sprzedaż robotów przemysłowych, sterowania, oprogramowania i jednostek liniowych. Firma KUKA jest liderem na rynkach niemieckim i europejskim oraz trzecią siłą na ryku światowym.

KUKA Robot Group zatrudnia około 2000 pracowników na całym świecie, z czego 1100 pracowników jest zatrudnionych w Niemczech. W 2009 roku obrót firmy wyniósł 330.5 milionów euro. 25 oddziałów zapewnia firmie obecność na najważniejszych rynkach Europy, Ameryki i Azji.

KUKA Roboter CEE GmbH
Oddział w Polsce
ul. Porcelanowa 10
40-246 Katowice
www.kukarobotics.pl
biuroPL@kuka-roboter.pl

Źródło: KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, http://www.kukarobotics.pl
Źródło artykułu: www.robotyka.com

CONTACT

DAMATIC s.c.
ul. Kościuszki 49
44-351 Turza Śląska
Poland
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

We offer a wide range of machine parts such as gears, trapezoidal screws, racks, sprockets, gears, pulleys, belts, pulleys, chains, belts, gears, etc. We also have a wide range of range of aluminum profiles and accessories - such as : hinges, handles, fasteners, components. The scope of the automation of production, we can offer complete turnkey production plants based on industrial robots, conveyors, assembly stations, palletizing robots.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce